skip navigation

Monster Dual

2019 MONSTER DUAL BOUT ORDER

ORDER DIV WT First Name Last Name ST Team VS First Name Last Name ST Team
1 15U 72 Nolan Brown MT Team Montana 76 Will Jakeway CO Sons of Thunder
2 HS 128 Owen Berry AZ Tucson Cyclones HS Oran Huff CO Bear Cave
3 HS 140 Garrett Birzer NM Stout Academy HS Eyan Chavez CO Mile High
4 15U 83 Miles Anderson NE MWC 83 Dillon Ivie UT Champions
5 HS 147 Sebastian Robles AZ Sunnyside HS Aaden  Valdez CO La Gente
6 HS 106 Logan Graf SD Black Hills Stampede 15U 109 Bryson Valdez NM Stout Academy
7 10U 85 Maximus Dhabolt IA Hammer Time 85 Jaedan Adams OK Cowboy
8 12U 90 Aaron Stewart IL Toss 'Em Up 92 Zaidyn Quinonez CO Bear Cave
9 HS (F) 108 Anaya Falcon CA Pounders HS Janessa George CO Chatfield
10 8U 58 Bronx Hanlon NV Slam 10U-57 Lincoln Valdez CO Pomona
11 HS 134 Jaime Rivera AZ Sunnyside HS Trey Geyer CO Purebred
12 HS 128 Emilio Ysaquirre AZ Olympus HS Amos Solano WY CWC Thunder
13 10U 75 Aubrey  Troutner CO Chatfield  75 Acelyn Duran CO Duran
14 12U 74 Revin Dickman IN Contenders 74 Ronnie Ramirez CA Pounders
15 HS 172 Nando Villaescusa AZ Sunnyside HS Cody Eaton CO Bear Cave
16 15U 90 Parker Reynolds IN Contenders 90 Christian Castillo AZ Valiant Prep
16A HS 115 Zander Phatulos AZ Liberty HS Teegan Vasquez MT Kalispell
ORDER DIV WT First Name Last Name ST Team VS First Name Last Name ST Team
17 10U 73 Israel Borge MO Rare Breed 73 Deven Lopez CO Duran
18 HS 140 Tyler Antoniak NE MWC HS Matt DeWitt MT Montana Disciples
19 10U 77 Kayden Hanlon NV Slam 77 Riker O'Hearon UT Champions
20 12U 62 Shea  Richter SD Black Hills Stampede 65 Angel Fernandez CO Duran
21 HS 122 Garrett Grice NE MWC HS Jett Strickenberger CO Sons of Thunder
22 12U 62 Caleb  Noble IL Toss 'Em Up 62 Ignacio Villasenor CO Pomona
23 HS 122 Teegan Vasquez MT Kalispell HS Fernando Barreto CA Pounders
24 HS 184 Elijah Davis MT North Montana HS Tanner Mendoza AZ Thorobred
25 8U 50 Amir Newman-Winfrey IA Hammer Time 50 Roman Lopez  TX Whitted Trained
26 HS 128 Conor Knopick NE MWC HS Dawson Collins  CO CO Outlaws
27 HS 122 James Brown AZ Sunnyside HS Angelo Lozado CO Jefferson
28 10U 61 Jaxten Bowler UT Champions 66 Ya-Ya Duran CO Duran
29 HS 140 Ramon Ramos AZ Thorobred HS Logan James IA MWC
30 HS 115 Kyler Larkin AZ Thorobred HS Hunter Bidelman ID Caldwell
31 15U 83 Co'ji Campbell IL Toss 'Em Up 86 Dale Oblia CO Bear Cave
32 HS 154 Devin Gomez KS Maize HS Nicky Gallegos CO Jefferson
33 HS 122 Sergio Ramos AZ Thorobred HS Brady Hankin CO Woodland Park
34 12U 78 Grayson Fuchs MI Burnett Trained 78 Austin  Paris UT Champions
35 HS 147 Alex  Ramirez  CA Pounders HS Kaleb Larkin AZ Thorobred
36 HS 162 Cooper Voorhees SD Black Hills Academy HS Antonio Segura CO Bear Cave